Budovať spoločenstvo

Svätý Otec včera na audiencii prijal približne 50-člennú skupinu detí z talianskej organizácie Katolícka akcia. Pápež František ich povzbudil pri ich tohtoročnom programe odhaľovania Božej vôle s názvom „Všetko ešte musíme objaviť“. Pri stretnutí im dal aj nasledujúc päť rád, ktoré sú piliermi na budovanie akéhokoľvek spoločenstva. Nechajme sa nimi inšpirovať v raste farského, rodinného, či modlitebného spoločenstva.

Čo im poradil?

1. „Nikdy sa nevzdávať, lebo všetko to, čo Ježiš naplánoval pre vašu cestu, sa má budovať spoločne: spoločne s rodičmi, súrodencami, priateľmi, spolužiakmi zo školy či z náboženstva, z oratória…

2. Zaujímať sa o potreby tých najchudobnejších, tých, čo najviac trpia, tých najosamelejších, lebo ten, čo sa rozhodol milovať Ježiša, nemôže nemilovať blížneho. A tak sa aj celá vaša cesta v Katolíckej akcii stane láskou.

3. Milovať Cirkev, milovať kňazov, slúžiť spoločenstvu. Darovať čas, energiu, osobné kvality a schopnosti vašim farnostiam a tak svedčiť o tom, že bohatstvo každého z vás je Božím darom, s ktorým sa treba podeliť.

4. Byť apoštolmi pokoja a vľúdnosti, počnúc vašimi rodinami; pripomínať vašim rodičom, bratom, vrstovníkom, že mať sa radi je krásne a že nedorozumenia sa dajú prekonať, lebo keď sme zjednotení s Ježišom, všetko je možné.

5. Rozprávať sa s Ježišom – s tým najväčším priateľom, ktorý nikdy neopúšťa, zveriť mu všetky vaše radosti a vaše ťažkosti. Utekať za ním vždy, keď sa zmýlite a urobíte niečo zlé, s istotou, že on vám odpúšťa. A hovoriť všetkým o Ježišovi, o jeho láske, o jeho milosrdenstve a nežnosti, lebo priateľstvo s Ježišom, ktorý dal za nás život, je udalosťou, ktorá si žiada celú ju vyrozprávať. “

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *