Svedectvo: O požehnaní v požehnanom stave

„Nech je zvelebený Pán, Boh Izraela, čo jediný koná zázraky.“ (Žalm 72,18)

O jednom z Božích zázrakov chcem práve svedčiť. Je ním narodenie môjho (a tiež manželovho 🙂 ) štvrtého dieťaťa.

Predchádzajúce tri tehotenstvá u mňa prebiehali vždy s viacerými komplikáciami (vysoký tlak krvi, tehotenská cukrovka, žlčníkové kamene so záchvatmi, opakované hospitalizácie v nemocnici) a vôbec vždy som tie mesiace viac-menej pretrpela. Navyše pri treťom pôrode mi bolo povedané, že moja maternica po troch cisárskych rezoch je v takom stave, že prípadnú ďalšiu tehotnosť by už s najväčšou pravdepodobnosťou nevydržala. Keď som zistila, že som opäť v požehnanom stave, cítila som zmätok, citový chaos, strach z budúcnosti, z bolesti… Vyčítala som, hnevala sa, obviňovala seba, manžela i Boha. Strácala som záujem o rodinu aj iných ľudí, častejšie som premýšľala nad zmyslom života, smrťou, večnosťou, nad Bohom… Navyše hneď po prvej návšteve gynekológa mi prišli zlé krvné výsledky – akútna toxoplazmóza, nasledovala antibiotická liečba cez infektológa, ktorá mala trvať prípadne i do konca tehotenstva. Zvlášť v tehotenstve je toto ochorenie nebezpečné pre bábätko, ktorému hrozí spontánny potrat, či nejaké zdravotné postihnutie.

O tejto mojej situácii vedelo na začiatku len pár ľudí, ktorí sa modlili, no neskôr sa pridali ďalší a ďalší…A BOH KONAL, ABY SA OSLÁVIL! Z neba na nás (mňa, bábätko i celú našu rodinku) „pršal dážď Božích milostí“. Boh nás potešoval, posilňoval, povzbudzoval, uzdravoval najmä cez sviatosti (sv.omša, sv.spoveď, adorácia), Božie Slovo, cez kňazov, či lekárov so sestričkami a iných ľudí. Som presvedčená, že Pán konal i na príhovor Nebeskej Mamy a rôznych svätcov, ktorých sme prosili o príhovor. Výsledkom Božieho konania je narodenie ZDRAVÉHO synčeka. Opakované odbery krvi na toxoplazmózu boli negatívne a tým bola liečba hneď po pár dňoch ukončená. Taktiež z Božej milosti  som toto tehotenstvo fyzicky znášala najlepšie zo všetkých štyroch, bez hospitalizácie a iných komplikácií. Krvný tlak sa mi síce pár dní pred pôrodom podstatne zvýšil, no napriek tomu všetko dopadlo dobre a po pôrode opäť rýchlo klesol. Pán uzdravil moju maternicu, ktorá to všetko vydržala a po pôrode sa aj pekne zahojila. CHVÁLA PÁNU BOHU!

Celý tento milostivý čas som sa raz mesačne zúčastňovala Modlitbových stretnutí za uzdravenie a oslobodenie v Žiline na Hájiku. Aj keď som často nič zvláštne necítila, dôverovala som Bohu, že koná, že ma uzdravuje. Najčastejšie som Boží dotyk vnímala cez piesne chvál, či vzývanie Ducha Svätého. Raz som na prednáške počula slová, ktoré ma osobne hlboko zasiahli:

„BOH DÁVA ZA KAŽDÝCH OKOLNOSTÍ TO NAJLEPŠIE PRE MŇA!“

Pomohlo mi to zmeniť postoj k mojej situácii – že aj mnou „neplánované“ tehotenstvo je to najlepšie pre mňa od Nebeského Otca. Zaujali i zasiahli ma tie pekné prednášky o Nebeskom Otcovi a Jeho BEZPODMIENEČNEJ LÁSKE ku mne a ako sa mám nechávať Ňou objať, premieňať, uzdravovať a oslobodzovať. Aj vďaka nim sa o čosi prečistil môj pohľad na Boha – Otca. V prednáškach sa ma tiež dotkla téma identity kresťana, o hodnote Božieho dieťaťa.

V kázni počas jednej sv.omše na Hájiku sa mi veľmi páčilo počúvať a prijať pravdu o tom, že keď patrím do Cirkvi, tak sa môžem nazývať „JEŽIŠOVOU NEVESTOU“ 🙂 To je úžasné!

Vedela by som ešte pokračovať v písaní, no verím, že aj toto možno stačí niekomu na povzbudenie k dôvere a odovzdaní sa Nebeskému Otcovi, ktorý má osobný záujem o každého jedného človeka, veď máme aj všetky vlasy na hlave spočítané (ako píše Lk 12, 7).

…Nebeský Otecko, ďakujem Ti za všetkých ľudí, ktorí svojimi modlitbami boli a aj sú KANÁLOM TVOJEJ LÁSKY pre mňa i mnohých ďalších ľudí. Požehnaj a povzbuď ich v tom, čo im najviac treba a vtedy keď to budú najviac potrebovať…  Amen

Andrea

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *