Nezabudnuteľné stretnutie s ex-ganstrom

Túžba po adorácii a bytia v tichu s Ježišom priniesla pozvanie na duchovný víkend s chválami. Pre mňa niečo úplne nové a neznáme, preto som sa na “ takzvané duchovné dobrodružstvo” zapísala. Udialo sa v Anglicku.

Akcia prebiehala v dlho neobývanom kláštore, ktorý sa práve prerábal, čiže spalo sa v miestnostiach, kde boli ešte diery v oknách a zvládli sme to aj pri anglickom počasí.

Moje duchovné dobrodružstvo začalo hneď po príchode. Stretla som sa s jedným pánom na schodoch, ktorý svojim výzorom vo mne vyvolal strach…našťastie sme na konci schodiska išli každý iným smerom. Moje druhé stretnutie s ním bolo ráno v kaplnke. Iba on a  ja spolu pred Eucharistiou. Wow, on tam sedel s ružencom v ruke. Môj prvotný strach sa pomaličky menil na dôveru v neho. Po rannej modlitbe bol čas na program, ktorý nám organizátori pripravili. Hosťom tohto víkendu bol práve spomínaný pán – John Pridmore.

Prišiel nám povedať svedectvo o jeho živote a  premene. Ako 9-ročný chlapec zažil veľkú traumu z rozvodu svojich rodičov. Vtedy stratil istotu, ze niekomu patrí, že niekto ho má rád, že niekto o neho stojí. S touto bolesťou sa nevedel stotožniť, preto sa búril. Chodil poza školu, bil sa a stále bol v nejakom trapase. Avšak jeho otec policajt ho zo všetkého dostal von. Lenže jemu chýbala láska…a túžba  «byť niekým, alebo patriť k niekomu » ho viedla k tomu, že sa pridal ku gansterskej skupine. V týchto ľuďoch videl, že majú silu, že niečo v živote znamenajú, že sa ich ľudia boja. Robil všetko preto, aby sa k nim dostal. Podarilo sa mu to a videl, že má úspech…Obchodoval s drogami a bol materiálne uspokojený. Nepoznal, čo je to hodnota človeka, ale dobre poznal hodnotu peňazí…Mal ženy, koľko len chcel, spal s nimi a ani nepoznal ich mená…mal luxusné auto… Ak ho niekto vyprovokoval, nemal problém sa takého človeka aj zbaviť. Je toho veľa, čo si pripísal  v takejto situácii na svoje konto.

Až prišiel jeden deň…išiel k dlžníkovi pre peniaze a povedal si, že ak dnes mu tie peniaze nedá, tak ho zabije. Dlžník býval na 10. poschodí. Nastúpil do výťahu a k nemu pribehol jeden malý chlapec, ktorý išiel na tretie poschodie. Pred odchodom mu povedal – Ježiš Ťa miluje (Jesus loves YOU)

Tieto slová s ním tak zamávali, že hlava mu buchla o výťah, a keď prišiel na 10. poschodie, vystúpil a zišiel naspäť dolu po schodoch. Nedokázal ísť vymáhať tie peniaze. Tá veta – Ježiš ma miluje – mu nedala spávať. Tu nastala jeho zmena – dotknutím jeho srdca. To, po čom tak veľmi túžil – po pravej láske.

Teraz chodí do väzníc k mladým, po školách a pomáha mládeži, aby počuli o pravej láske a milosrdenstve.

Po prednáškach som sa u neho zastavila a porozprávala sa. Veľmi ma dojímali jeho cesty a to, čo náš Otecko cez neho konal, slzy mi stekali po tvári. Ďakovala som Bohu za stretnutie s ním. A na záver ma objal – na jeho otcovské stretnutie a objatie nikdy nezabudnem.

 

Aj po toľkých rokoch ma hreje. Dobrodružstvo sa začalo tak zvláštne, ale malo úžasný koniec. Veľakrát sa vraciam k tomuto momentu, ako Božia láska mení a robí zázraky. Aj to najtvrdšie srdce dokáže tento dotyk pretaviť.

Tina Jendrek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *